Moje sposoby na porządek w szafie

29.1.21

Hej! :) Dzisiaj przychodzę do Was z tematem bliskim każdej kobiecie, czyli porządków w szafie. Każda z nas z pewnością ma wiele rzeczy, wiecznie za mało miejsca a nadal problem z ubiorem. Często szukając własnego stylu eksperymentujemy z modą i sięgamy po nowe wzory, fasony, które nie zawsze się potem sprawdzają. Sama na przykładzie swojej szafy zauważyłam kiedyś, że około 80% jej zawartości jest przeze mnie bardzo rzadko zakładana. Najczęściej noszę najbardziej lubiane przeze mnie rzeczy, resztę okazjonalnie. Kiedyś półki miałam zapełnione po brzegi jednak systematyczne porządki pozwoliły mi na zapanowanie nad tym. Dzisiaj chciałam podzielić z Wami moimi prostymi sposobami na przywrócenie harmonii w garderobie. Być może dla niektórych metody te będą oczywiste, ale może znajdą się osoby, którym one pomogą. :)Ubrania w mojej szafie mogę śmiało podzielić na dwie grupy - bardziej zimowe, które noszę jesienią, zimą i wczesną wiosną oraz te typowo letnie. Generalne porządki robię dwa razy w roku wraz ze zmianą pór roku. Z końcem lata chowam rzeczy typowo letnie a wyciągam te ciepłe. Gdy przychodzi wiosna ponownie przeorganizowuję jej zawartość. Standardowa szafa o głębokości 60 cm pozwala na układanie rzeczy na półkach na dwóch głębokościach. Z przodu znajdują się te, po które aktualnie sięgam a z tyłu te na inny sezon. Na wieszakach również trzymam tylko ubrania na dany sezon. Te, w których nie będę chodzić (np. letnie sukienki), składam i chowam do ozdobnych kartonów, które umieszczam na najwyższej półce. Dzięki temu mam zachowany wizualnie ład i nie trzymam na wierzchu odzieży, która w tym momencie się nie sprawdzi.

Sezonowość to sprawa oczywista, ale co zrobić, gdy rzeczy tylko przybywa a miejsca na nie ubywa? ;) Musimy podejść do tego z rozsądkiem i nie mieć sentymentu do ubrań. Oczywiste jest, że nie ma sensu trzymać ubrań znoszonych. Przy okazji sezonowych porządków warto więc przyjrzeć się im i zwrócić uwagę na ich stan. Jeśli coś jest słabej jakości, ma wyraźne ślady noszenia i nie wygląda dobrze, to po prostu to wyrzucam. Jeśli w czymś kompletnie już nie chodzę a jest w dobrym stanie, to zazwyczaj wrzucam je do pojemników na odzież używaną. Jeśli natomiast wiem, że coś będzie pasowało rozmiarem i fasonem na kogoś z mojej rodziny, to chętnie wydaję. To samo tyczy się męskich ubrań. Mężczyźni na takie porządki raczej czasu nie mają i nie zawracają sobie tym głowy, więc my kobiety możemy zrobić to za nich. ;) Mnie osobiście takie sprzątanie na półkach i wieszakach bardzo uspokaja i zawsze mam wrażenie, że potem panuje tam większa harmonia i łatwiej jest coś znaleźć. :)Prowadząc bloga oraz IG głównie o tematyce modowej oczywiste jest, że kupuję regularnie odzież, ponieważ lubię bawić się modą, sprawia mi to przyjemność i chcę pokazywać Wam różne nowości i Was inspirować. Oczywiście nadal zdarza mi się kupić coś, co potem uznam za mało udane lub w czym jednak prawie nie chodzę - która kobieta tak nie ma. ;) Często więc mam różne rzeczy w idealnym stanie, które chętnie odsprzedaję. Wówczas daję im drugie życie i cieszę się, gdy ktoś jest zadowolony z zakupu. Regularnie organizuję wyprzedaże, co bardzo pomaga mi w utrzymaniu miejsca w szafie. Sama sprzedaż, przygotowywanie paczek i wysyłanie sprawia mi dużą radość a wiadomości od zadowolonych dziewczyn jeszcze większą. :)

Aby ułatwić sobie cały proces wysyłki korzystam z jednego portalu do nadawania paczek - Furgonetka.pl. To miejsce, w którym możecie wysłać paczkę za pośrednictwem różnych firm kurierskich, ale robiąc wszystko w jednym miejscu. Na ich stronie po wpisaniu wymiarów, wagi oraz adresu możecie wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób wysyłki, porównać ceny różnych firm kurierskich i zamówić kuriera po odbiór paczek prosto do domu. Możemy również skorzystać z usługi punkt ruchu i zanieść lub odebrać paczkę w jednym z wielu punktów ruchu na terenie Poznania.  Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze. Furgonetka obsługuje zarówno przesyłki krajowe, jak i międzynarodowe. To bardzo wygodna opcja, ponieważ wszystko możemy zrobić w jednym miejscu. Na Furgonetka.pl mamy automatyczny monitoring przesyłek i biuro obsługi, które pomaga w razie potrzeby. Wówczas wysyłanie paczek jest o wiele prostsze. :) 

Do wysyłek natomiast zawsze używam materiałów, które mam w domu. Często, gdy przyjdą do mnie paczki w kartonach, które nadal są w super stanie, to ich nie wyrzucam. Usuwam etykiety, taśmy, rozkładam na płasko i chowam. Tak samo postępuję z papierem, czy foliami po rzeczach. Dzięki temu jest bardziej ekologicznie i nawet jeśli użyję do pakowania plastiku, to zawsze jest on z recyklingu. :) Warto więc czasami zatrzymać jakieś papiery, czy kartony po przesyłkach, aby móc później wysłać w nich ponownie inną rzecz.

*post przy współpracy z furgonetka.pl

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Czasem podczas takich porządków można odkryć perełki, które kupiliśmy i potem gdzieś zniknęły, bo był nastrój na coś innego :D A z męskiej szafy można wyciągnąć fajne inspiracje - na przykład niektóre koszule są super :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Najwyższy czas pożegnać zimę i wyrzucić kurtkę zimową. :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Porządek w szafie... Coś do czego ciągle dążę i ciągle nie mogę dotrzeć... ;)

    OdpowiedzUsuń