3 filmy, obok których nie przejdziesz obojętnie

16.3.16

Dzień dobry! Dzisiaj wreszcie jest piękny, słoneczny dzień, aż czuć wiosnę w powietrzu. Ptaki już ćwierkają a słońce mocno razi w oczy. Poproszę więcej takich dni! Dzisiaj na blogu filmowo. Kolejne trzy bardzo dobre pozycje - każda z nich porusza trudne tematy i nie można po ich obejrzeniu pozostać obojętnym. Każdy z tych tytułów zgarnął również nominacje do Oscarów a jeden został najlepszym filmem 2015 roku!Pamiętacie kto w zeszłym roku otrzymał Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską? Eddie Redmayne za rolę w znakomitej Teorii wszystkiego. W tym roku również zdobył nominację w tej kategorii, ale tym razem nie było nikogo lepszego od DiCaprio. ;) Eddie (Einar) w filmie Dziewczyna z portretu jest mężem pięknej Gerdy (Alicia Vikander - zdobywczyni Oscara za najlepszą rolę drugoplanową). Obydwoje są artystami i wiodą spokojne życie w Danii. Pewnego dnia Einar zaczyna coraz bardziej odczuwać ukrytą w sobie kobietę. Jego pragnienie zmiany urasta do tej skali, że zatraca się w tym. Jest to prawdziwa historia pierwszej na świecie osoby, która postanawia poddać się operacji zmiany płci. Ekranizacja powstała na podstawie powieści Davida Ebershoffa a doborowa obsada aktorska spowodowała, że ogląda się ją bardzo dobrze. Co prawda po tym filmie już nigdy nie spojrzę tak samo na Eddie'go, ale trzeba mu przyznać, że pasował do tej roli. ;)
 


Pokój to irlandzko-kanadyjski dramat, który opowiada o przetrzymywanej w zamknięciu matce z dzieckiem. Pięcioletni Jack (Jacob Tremblay) nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje świat na zewnątrz. Pewnego razu jego mama (Brie Larson) postanawia powiedzieć mu całą prawdę i zawalczyć o wolność. Wpada na pomysł dość ryzykownego planu, aby po ponad 6 latach izolacji od świata móc zacząć normalnie żyć. Czy im się to uda i czy życie po odzyskaniu wolności będzie łatwe?
Film jest z początku bardzo spokojny, niewiele się dzieje, ale jak się później okazuje warto poznać tę historię. Obraz jest bogaty w emocje i ukazuje siłę ludzkiej wiary i wytrwałości. Jacob Tremblay znakomicie zagrał swoją rolę a Brie Larson zdobyła Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. "Pokój" był też nominowany w kategorii najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz adaptowany. Jeśli ktoś nie zwrócił uwagi na ten film lub nie zdążył go jeszcze zobaczyć, to jeszcze można wybrać się na niego do kina. 

Spotlight, czyli najlepszy film 2015 roku. Pozycja obowiązkowa dla każdego. Wielki problem w Kościele rzymskokatolickim, który przez lata był skutecznie zamiatany pod dywan. Historia wstrząsnęła światem w 2002, gdy grupa bostońskich dziennikarzy zajęła się sprawą molestowania przez jednego z księży sprzed 30 lat. Podczas dziennikarskiego śledztwa wyszły na jaw dobrze tuszowane przypadki pedofilii wśród księży. Okazało się, że sprawa ma o wiele większy zasięg, niż można się było spodziewać.  Ostateczne wyniki pracy dziennikarzy zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. W filmie zobaczymy wielu znanych aktorów m.in. Michaela Keatona, Rachel McAdams i Marka Ruffalo. Spotlight zdobył w tym roku 7 nominacji do Oscara, ale ostatecznie zdobył nagrodę w najważniejszej kategorii - za najlepszy film i najlepszy scenariusz oryginalny. Historia ta daje do myślenia i nie można pozostać wobec niej obojętnym. Otwiera oczy na problemy i sposoby ich "rozwiązywania" w Kościele.

*źródło zdjęć: www.filmweb.plYou Might Also Like

8 komentarze

 1. Muszę je zobaczyć! ;)

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokój to mój ulubiony film!!! Polecam każdemu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Spotlight genialny, reszty niestety nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam ostatnio pokój, i nie da się przejść obojętnie obok tego filmu to fakt! Bardzo poruszająca opowieść... Zazwyczaj gdy oglądam film z Narzeczonym, on po godzinie zasypia ;) a ja robię pauzę ale w tym przypadku obejrzałam cały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spotlight widziałam i jestem zszokowana faktami, które wyszły na jaw. O filmie dziewczyna z portretu słyszałam, ale nie miałam okazji zobaczyć a szkoda, bo zapowiada się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obejrzałam trzy pozycje i nie dziwię się, że każdy z filmów był nominowany w tegorocznych Oskarach. Wśród tej wspaniałej trójki jednak moim faworytem jest POKÓJ ;-)

  pozdrawiam i życzę miłego weekendu ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie trzy pozycje są na mojej liście must see,zapowiadają się super!

  OdpowiedzUsuń