Nokia 500 - kolorowo i funkcjonalnie

5.1.12

Nokia 500 to propozycja smartfona z Symbianem, która przygotowana została z myślą o użytkownikach ceniących sobie stylowe obudowy i aplikacje społecznościowe. Czym wyróżnia się ten kompaktowy model?

READ IN ENGLISH


Nokia 500 dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej i białej), a jej unikalną cechą jest możliwość dowolnej zmiany koloru pokrywy baterii. Użytkownicy mają dzięki temu możliwość dodatkowej personalizacji telefonu i dopasowania go do własnego gustu. Co ważne, w zestawie standardowo użytkownicy utrzymują aż trzy różne pokrywy baterii. Wśród dostępnych kolorów są: różowy, żółty, niebieski, czarny i zielony. Na rynku pojawią się najprawdopodobniej kolejne warianty, w tym również z bardziej skomplikowanymi wzorami.

Smartfon firmy Nokia wyposażony jest w aparat 5 Mpix. Umożliwia on robienie bardzo przyzwoitych zdjęć, które dzięki dedykowanej funkcji można od razu z poziomu telefonu wysłać na serwisy społecznościowe, takie jak Facebook. Model obsługuje wszystkie popularne aplikacje na Symbiana. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się z programów, jak Shazam czy NK.pl. Wśród zainstalowanych fabrycznie aplikacji znalazły się również Mapy Nokia, czyli bezpłatna nawigacja samochodowa z funkcjami głosowymi. Program ten odznacza się dużą dokładnością działania i co najważniejsze jest stale aktualizowany przez fińska firmę.

Nokia 500 to jeden z pierwszych smartfonów, który na rynku pojawił się z systemem Symbian Anna, a wkrótce ma otrzymać aktualizację do najnowszej wersji Belle. Co więcej, Nokia zapowiedziała, że model dostanie także kolejne wersje systemu.

Symbian Anna wniósł do Nokia 500 kilka ciekawych nowości. Najważniejszą jest odświeżony wygląd interfejsu i zupełnie nowe ikony. Ulepszona został również przeglądarka internetowa i dodatkowo ekranową klawiaturę QWERTY w trybie pionowym. Co ciekawe, ze sklepu z aplikacjami Nokia można również pobrać rewelacyjną klawiaturę Swype, która pozwala na szybkie wprowadzanie tekstu poprzez przesuwanie palcem po ekranie od litery do litery.


You Might Also Like

14 komentarze

 1. Ten biało - różowy mogłabym przytulić dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ta biało różowa ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyżby reklama? :P Ja tam podziękuję i zostanę przy swoim HTC :D

  Pozdrawiam,
  www.mojemaleopowiesci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nokie najlepsze!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. swype - dobra rzecz:)

  OdpowiedzUsuń
 6. białe telefony są tandetne, ale ta czarna jest jak najbardziej do przyjęcia;)

  OdpowiedzUsuń
 7. tylko i wyłącznie Blackberry (bold 9780) miałam wiele tel ale ten bije wszystkie na głowe!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie lubię dotykowych telefonów, nie ma nic gorszego ;) Jednak wizualnie ładny.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie ma to jak Nokia, najlepsze telefony

  OdpowiedzUsuń
 10. no niestety telefony nokia może ma i dobre ,ale jeśli chodzi o smartfony to niestety przespała kilka lat i nawet połączenie z microsoftem nic tu nie da. W porównainiu do apple HTC, blackberry czy nawet samsunga galaxy to nie ma porównania:p

  OdpowiedzUsuń
 11. żaden telefon nie równa się z Samsungiem galaxy S II.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chili and Chocolate - popieram :) nie ma lepszego telefonu.

  OdpowiedzUsuń
 13. wersja biała <3 :)

  OdpowiedzUsuń